Jaunumi novados
Dalīties:
Share icon

Varakļānos notiks diskusija jauniešiem par Eiropas Jaunatnes mērķiem

.

Eiropas Jaunatnes gada ietvaros 29. aprīlī plkst. 13.00 Varakļānu jauniešu centrā Aplis notiks jauniešu diskusija PAR LAUKU JAUNIEŠU ATTĪSTĪBAS VEICINĀŠANU. Šī diskusija ir daļa no 11 diskusiju sarunu ciklu, kas pavasarī notiek dažādos Latvijas reģionos par katru no Eiropas Jaunatnes mērķiem

Neraugoties uz ES līmenī izteikto apņemšanos veicināt lauku attīstību un par spīti tam, ka 2015. gadā gandrīz viena trešdaļa ES iedzīvotāju dzīvoja lauku apvidos, joprojām pastāv būtiskas atšķirības starp dzīvi pilsētās un laukos. Tādējādi nepieciešams nodrošināt pilsētu un lauku vidē dzīvojošo jauniešu vienlīdzību.

Biedrība Piedzīvojuma Gars, Latvijas Jaunatnes padomes, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras kopīgi organizētais sarunu cikls ir viens no Eiropas Jaunatnes gada ietvaros rīkotajiem pasākumiem, kuros jaunieši no dažādiem Latvijas reģioniem varēs paust savas idejas un priekšlikumus par to, kā uzlabot šī brīža situāciju vides un ilgtspējas jautājumos, dzimumu līdztiesībā, jauniešu garīgajā veselībā un labklājībā, lauku jauniešu iekļaušanā un citās tēmās, kas jau ietekmē un turpinās ietekmēt jauniešu dzīves kvalitāti arī turpmāk. Sarunu cikla noslēgumā jauniešu izteiktās idejas un priekšlikumi tiks apkopoti, un rekomendāciju veidā Latvijas Jaunatnes padome tos iesniegs attiecīgo nozaru ministrijās.

Eiropas Komisija 2022. gadu pasludinājusi par Eiropas Jaunatnes gadu ar mērķi rosināt domāt par jauniešu nākotni, lomu un viņu aktīvu līdzdalību Eiropas kopējās labklājības un ilgtspējas veidošanā, tādā veidā sniedzot jauniešiem iespējas zaļākai, digitālākai un iekļaujošākai nākotnei. Latvijā Eiropas Jaunatnes gada nacionālais koordinators ir Latvijas Jaunatnes padome, kas ir lielākā jaunatnes organizāciju apvienība Latvijā.

Eiropas Jaunatnes gads Latvijā tiek īstenots ar Eiropas Komisijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras un dažādu NVO atbalstu un iesaisti. Lasi par to vairāk ljp.lv/ejg un Eiropas Jaunatnes portālā.

Pasākuma informācija par pasākumu šeit

 

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM