Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023

2022. gada 12. augustā, jauniešu festivālā “Kopums” tika paziņota Latvijas Jauniešu galvaspilsētu 2023 - Bauskas novada pašvaldība.

Bauskas novada pašvaldība saņēma goda plāksni ar uzrakstu "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023" un ceļojošo kausu no 2020. gada uzvarētājiem - Ventspils pilsētas pašvaldības. Konkursa uzvarētāju noteica žūrijas komisija, ņemot vērā arī publiskās balsošanas rezultātus.

Bauskas novada pašvaldības pieteikumā norādīts: “Mēs nevēlamies stacionāras telpas, kur gaidīt jauniešus, mēs vēlamies rīkoties proaktīvi un sasniegt viņus paši, un cenšamies organizēt pasākumus pēc iespējas tuvāk jauniešiem.”

Konkursa pieteikumā pašvaldība arī iesniedza detalizētu pasākumu plānu notikumiem 2023. gadā, paredzot gan daudzveidīgus pasākumus jauniešiem – kampaņas, izaugsmes treniņus, festivālus, Latvijas jauniešu organizāciju sporta spēles u.c., gan pieredzes apmaiņas seminārus jaunatnes darbiniekiem.

Šajā gadā par titulu cīnījās 3 pašvaldības – Bauskas novada pašvaldība, Cēsu novada pašvaldība un pirmās Latvijas Jauniešu galvaspilsētas titula ieguvēja - Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Konkurss norisinās sesto reizi un tā mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū, veicināt pašvaldību sadarbību un pieredzes apmaiņu jaunatnes jomā, kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu un jaunatnes organizāciju prestižu.

Konkurss un balsošana

Konkursā "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023" ietvaros aicinām balsot par pretendentiem - Bauskas novada pašvaldību, Cēsu novada pašvaldību un Jelgavas pilsētas pašvaldību.

Īpaši aicinām balsot šo pašvaldību jauniešus, kā arī sadarbības partneru jaunatnes jomā, tādā veidā izsakot atzinību par darbu ar jaunatni, kas tiek veikts šajās pašvaldībās.

Balso šeit par "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023" līdz 2022. gada 28. jūlija 23:59!

 

Konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023” mērķis ir noteikt vienu pašvaldību vai divu pašvaldību apvienību, kas 2023. gadā uzņemsies pildīt Latvijas Jauniešu galvaspilsētas lomu.

Konkurss – “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta ” organizēts ar mērķi popularizēt  darbu ar jaunatni pašvaldību vidū, stiprināt pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu, turpināt iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni, kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju, kas organizē darbu ar jaunatni, prestižu un veicināt jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos. 

Konkurss norisinās divās kārtās - pirmajā kārtā iesniegumus izvērtē konkursa komisija, savukārt otrajā kārtā notiek publiskais balsojums. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti š.g. 12. augustā jauniešu festivālā Jūrmalā.

Konkursa nolikums.

Konkursa vērtēšanas kritēriji.

Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM