IZM Jaunatnes lietas
Dalīties:
Share icon

Notikusi Jaunatnes konsultatīvās padomes sēde

.

13. decembrī notika Jaunatnes konsultatīvās padomes sēde, kuras laikā tika  izskatīti iesniegtie priekšlikumi grozījumiem Jaunatnes likumā, Jaunatnes politikas valsts programmas 2022. – 2023.g. sasniegtie rezultāti un Jaunatnes politikas valsts programmas 2024. gada prioritātes. Sēdes laikā tika pārspriesti arī Jaunatnes konsultatīvās padomes nolikuma grozījumi.

Saistībā ar grozījumiem Jaunatnes likumā padomes locekļi piekrita Izglītības un zinātnes ministrijas argumentācijai saglabāt esošās likumā noteiktās jauniešu vecuma robežas, kā arī priekšlikumu, ka pašvaldībām jātiecas sasniegt visus pašvaldībā dzīvojošos jauniešus un jārada iespēja jaunatnes organizācijām nekomerciālos nolūkos izmantot jauniešu centra vai pašvaldības rīcībā esošās citas telpas darba ar jaunatni pamatuzdevumu veikšanai.

Domstarpības sēdes locekļiem radīja biedrības “Latvijas Jaunatnes padome” (LJP) īpašā loma, ko biedrība rosina iekļaut likuma grozījumos, tomēr, lai varētu izvērtēt šādu iespēju, ministrija lūdza LJP sagatavot plašāku redzējumu par to, kādas funkcijas Latvijas Jaunatnes padome būtu gatava uzņemties un kādu pievienoto vērtību sniegt jaunatnes politikas īstenošanai Latvijā.

Jaunatnes politikas valsts programmas 2022. – 2023.g. sasniegtie rezultāti – 2022.gadā notikušas 20 vizītes pašvaldībās, balstoties uz sadzirdētajām vajadzībām, tiek veidotas vadlīnijas pašvaldībām darba ar jaunatni īstenošanai. Tāpat 2022. gads aizvadīts Eiropas Jaunatnes gada zīmē – notikušas dažādas domnīcas un konferences, radīts jauniešu festivāls “Kopums”, kas kā tradīcija tiek turpināts arī 2023. gadā un turpmāk. Pētniecības jomā izstrādāts “Jaunatnes politikas un darba ar jaunatni monitoringa koncepcijas gala ziņojums” un notiek darbs pie vairāku pētījumu īstenošanas. Tāpat 2022. un 2023. gadā īstenoti konkursi jaunatnes organizācijām jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros.

Noslēgumā Jaunatnes konsultatīvā padome diskutēja par iespējamiem risinājumiem pret jauniešiem vērstas vardarbības novēršanā. Diskusijā tika uzsvērta nepieciešamība stiprināt tiesisko regulējumu, jauniešu izglītotību vardarbības atpazīšanas jautājumos un organizāciju darbību regulējošos noteikumu, tajā skaitā arī ētikas kodeksu nepieciešamību jaunatnes darbiniekiem. 

Jaunatnes konsultatīvās padomes sastāvu veido Jaunatnes konsultatīvās padomes priekšsēdētāja A. Čakša, pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Labklājības ministrijas, Kultūras ministrijas, Veselības ministrijas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras, Valsts izglītības satura centra, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji no jaunatnes organizācijām - „Latvijas Jaunatnes padome”, “Streetbasket”, “Latvijas skautu un gaidu centrālā organizācija”, “Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”, “Latvijas Mazpulki”, “Piedzīvojuma Gars”, “Creative Minds for Culture”, “Kuldīgas jauniešu biedrība Kaktuss”, “Jauniešu centrs “Dari Vari”, “Mums pieder pasaule”, “Jauniešu organizācija “Nītaureņi”, kā arī citu nevalstisko organizāciju pārstāvji - „Latvijas Darba devēju konfederācija”, “Latvijas Studentu apvienība”,  "Latvijas Lielo pilsētu asociācija", Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība un “Latvijas Pašvaldību savienība”. Padomes darbības termiņš ir divi gadi.

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM