IZM Jaunatnes lietas
Dalīties:
Share icon

Tikšanās jauno Siguldas un Ropažu novadu pašvaldībās par darbu ar jaunatni pēc administratīvi teritoriālās reformas

jaunatne

Piektdiena, 30. jūlijs, plkst. 10.00. Siguldas pils paviljonā sapulcējušies pārstāvji no dažādām Siguldas novada darbā ar jaunatni iesaistītajām pusēm. Mazliet neformālas sarunas starp sanākušajiem dalībniekiem un varam sākt.

Tikšanos ievadīja Siguldas novada JIC "Mērķis" vadītājas, Jaunatnes lietu speciālistes Signes Markitānes prezentācija par situāciju jaunatnes jomā Siguldā. Tika prezentēta apvienotā novada struktūra, iespējas un izaicinājumi, Jaunatnes politikas programmas 2019.-2021. gadam izpilde, kā arī veiktās jauniešu aptaujas „Ko grib jaunieši?” rezultāti. Kopumā iespējas jauniešiem attīstīties un līdzdarboties Siguldas novadā ir gana plašas un dažādas, taču vienlaikus ir iztrūkstošie elementi, kuriem pēc pašvaldību reformas būtu jārada risinājumi. Kā būtiskākā tika izcelta nepieciešamība salāgot optimālus cilvēkresursus, kas veic darbu ar jaunatni novadā. Attiecīgi tikšanās ietvaros notika darbs grupās, kurās attīstījām dažādus iespējamos modeļus. Tostarp dalībnieku vidū raisījas spraigas diskusijas par to, vai Siguldas novadā ir nepieciešama skolēnu dome, vai mūsdienu jaunietis jau “sākas” pirms 13 gadu vecuma, un kā veidot efektīvu starpinstitucionālo sadarbību jaunatnes jomas veicināšanai. Diskusijas bija gana spraigas un nu par darbu ar jaunatni atbildīgajiem priekšā dažādi nozīmīgi lēmumi, lai jaunatnes joma turpina adresēt jauniešiem aktuālās vajadzības un intereses.  

228850576_4152655614851483_497679529643235084_n.jpg

IMG-5318_0.jpg

Tikšanās Siguldā piedalījās: Latvijas Skautu un Gaidu apvienības Siguldas nodaļas vadītājs Gatis Kalniņš, Siguldas novada pašvaldības deputāts, Laurenču sākumskolas direktors Kristaps Zaļais, Siguldas novada pašvaldības deputāts Linards Kumskis, Siguldas sporta skolas direktores vietniece Madara Akmentiņa, Siguldas Tehnoloģiju centra direktors Edgars Bajaruns, Latvijas Sarkanais krusts Rīgas reģiona vadītāja Irēna Ikstena, Siguldas Sociālā dienesta Ģimenes atbalsta centra pārstāve Kristiāna Kaminska, Siguldas kultūras centra direktore Jolanta Borīte, Siguldas novada Izglītības pārvaldes Galvenā speciāliste izglītības jautājumos Sandra Ķirule,  Siguldas novada Jaunrades centra direktore Ilze Šulte,  Latvijas pārstāve Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā Briselē Katrīna Leitāne, mentors Siguldas novada pašvaldības projektā Rudīte Muraševajaunieši no Latvijas Skautu un Gaidu apvienības un Eiropas jauniešu kluba “Māja” un Siguldas novada jaunieši.

02100024.JPG

 

Pēcpusdienā kultūras centrā “Ulbrokas Pērle”, Stopiņos, tikāmies ar jaunā Ropažu novada pārstāvjiem. Tikšanās laikā jaunatnes darbinieki prezentēja to, kā darbs ar jaunatni noritējis katrā no novadiem jeb Garkalnē, Vangažos, Stopiņos, Ropažos un to pagastos pirms apvienošanās. Attiecīgi, ņemot vērā, ka darbs ar jaunatni ir noritējis lielākoties katram savā novadā, jauno Ropažu novadu gaida spraigs un intensīvs darbs pie kopīga redzējuma turpmākajai jaunatnes jomas attīstībai. 

 

IMG-5326.jpg

IMG-5332.jpg

Tikšanās Ropažos piedalījās: Ropažu novada jaunatnes lietu speciāliste (Stopiņu pagasts) Egija Kļaviņa, Ropažu novada jaunatnes lietu speciālists (Ropažu pagasts) Ilvars Ieviņš, Ropažu novada jaunatnes lietu speciāliste (Garkalnes pagasts) Žaklīna Frickausa, Ropažu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne, Ropažu novada domes priekšsēdētājas 1. vietnieks Ainārs Vaičulens, Ropažu novada izpilddirektors Maksims Griščenko, Ropažu novada Izglītības, sporta un veselības departamenta vadītāja Santa Tīberga, Radošā attīstības centra “Ulbroka” vadītāja Anda Višķere,  Stopiņu novada Sociālais darbiniece Zlata Hristenko, nevalstiskās organizācijas “Nākotnes tilts” vadītājs Aivis Šibajevs, LSGCO Gaidu vadītāja Liene Trapenciere un jaunieši no Ropažu novada Betija, Kristaps un Kristians Mikus.

Abās tikšanās Izglītības un zinātnes ministriju pārstāvēja Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietniece jaunatnes jomā Randa Ķeņģe, vecākā eksperte jaunatnes politikas jomā Agnese Lorence un Latvijas Jaunatnes padomes projektu vadītāja Renāte Mencendorfa.

 

Aicinām arī citas pašvaldības pieteikties vizītei, rakstot uz ljp@ljp.lv vai Agnese.Lorence@izm.gov.lv. Vizītes tiek īstenotas gan attālināti (trešdienās), gan klātienē (piektdienās), un to norise plānota līdz 2021. gada beigām.

Pasākums noris Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2021. gadam ietvaros ar mērķi veicināt darba ar jaunatni kvalitatīvas un ilgtspējīgas sistēmas izveidi un attīstību, tostarp stiprināt jauniešu līdzdalības mehānismus.

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM