Notikumi
Dalīties:
Share icon

Tiekamies Eiropas Jaunatnes gada lielākajā notikumā jauniešu festivālā “KOPUMS”!

.

Ikviens jaunietis un darbā ar jaunatni iesaistītais 12. un 13. augustā Jūrmalā, Dzintaru Mežaparkā, aicināts piedalīties Eiropas Jaunatnes gada lielākajā notikumā festivālā “KOPUMS”, kur ar muzikāliem priekšnesumiem priecēs humorrokgrupa “Pirmais kurss” un Jūrmalas jaunieši DJ Vivoqueen un DJ Vollmond, ar radošajām mūzikas darbnīcām priecēs "Zvaigznāja" komanda Agnese Rakovska no “Triānas parka", bundzinieks Edgars Viļums, reperis Krivenchy un Ozols, un DJ Mareks Ameriks, kā arī ar dažādām darbnīcām jaunatnes organizācijas no visas Latvijas.

Visā parka teritorijā būs trīs zonas – festivāla galvenā skatuve, nevalstisko organizāciju zona un meditatīvā zona. Ieeja festivālā bez maksas.

Nevalstisko organizāciju zonā festivāla apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt dažādas praktiskas, radošas un izglītojošas aktivitātes abās festivāla dienās laika posmā no plkst. 10.00 līdz 19.00. Eiropas Savienības māja festivāla apmeklētājiem radošās aktivitātēs ļaus iepazīt jauniešu iespējas Eiropā, spēlējot Twister komandu spēli, tikties ar mākslinieku Daini Rudeni (Rudens Stencil), kas radījis tikšanās vietu jauniešiem “iESpēju platforma” Bastejkalnā, iepazīt aprites ekonomiku spēlē “RITenis”, piedalīties POP-UP izstādē un radoši pavadīt laiku dažādās aktivitātēs. Turpat blakus kopā ar Eiropas Jaunatnes dialoga vēstniekiem būs iespēja diskutēt par jauniešiem šobrīd aktuālajiem jautājumiem. Jauniešu organizācija “Creative minds for culture” aicinās izmēģināt jauniešu radītu spēli “Līdzdalīgā dzīve”. Pieredzes stāsti no mazbudžeta ceļojumiem būs klausāmi pie FISOM jauniešu atbalsta fonda. Biedrība “Laiks jauniešiem” piedāvās foto un video meistarklasi, Centrs “Marta” darbnīcu jauniešiem par veselīgām/ neveselīgām attiecībām ar sevi un citiem, un to saistību ar sabiedrībā valdošajiem dzimtes stereotipiem un aizspriedumiem.

Tāpat būs iespēja piedalīties Drošs internets Digotēkā, uzzināt par ES programmām "Radošā Eiropa" un jauniešu iespējām iesaistīties tajā (piedāvā Kultūras ministrija), piedalīties Satiksmes ministrijas un CSDD Drošas skrejriteņu braukšanas meistarklasē, piedalīties dažādās āra un kopienas aktivitātēs kopā ar jauniešu organizācijām “Jaunie vanagi” un “Piedzīvojuma gars”, iesaistīties interaktīvās spēlēs par migrāciju, politiku (jauniešu organizācija Klubs “Māja”), izmēģināt zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā (Latvijas Sarkanā krusta jaunatne), piedalīties teātra darbnīcā un atklāt sevī aktiera talantu (3DfriendsLv), uzzināt vairāk par Jaunajiem Eiropas vēstniekiem un kā jaunieši var iesaistīties, izspēlēt galda spēli “Rundāles pils šausmu spēlē” (jauniešu organizācija “Mums pieder pasaule”), kā arī kopā ar Jauno zemnieku klubu izjust sajūtu telpu "Lauku sētas mobings". Valsts probācijas dienesta teltī būs iespēja uzzināt vairāk par dienestu, funkcijām un sabiedrības līdzdalības iespējām funkciju izpildē, kā arī brīvprātīgā darba iespējām, savukārt izmēģināt savas zināšanas varēs Rīgas Tālmācības vidusskolas testa viktorīnā “Vai esi gudrāks par pamatskolēnu!?”, kā arī piedalīties Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Jauniešu kluba sietspiedes darbnīcā.

Plašajā festivāla meditatīvajā zonā abās festivāla dienās laika posmā no plkst. 10.00 līdz 19.00 jauniešiem būs iespēja gan meditēt, gan muzicēt, gan izmēģināt praktiskus uzdevumus, kas saistīti ar stresa mazināšanu un enerģijas iegūšanu.

Meditatīvajā zonā būs iespēja piedalīties Klusuma skolas apzinātības apļa nodarbībās – praktiski izmēģināt, kas ir apzināts ķermenis un klausīšanās, apzināta elpa, kustība u.c., tikties ātrajā randiņā ar kouču, piedalīties perkusiju sesijā un ļauties mūzikas ritmiem, piedalīties deju kustību darbnīcās, meditēt kopā ar jogas pasniedzēju, izpētīt un piedzīvot kustības kontaktimprovizācijā, izmēģināt balss treniņu, lai atslābinātos un atgūtu enerģiju, kā arī piedalīties apskāvienu sesijā – vismaz 20 sekunžu apskāviens spēj padarīt cilvēkus laimīgus un uzlabot omu visai dienai!

Galvenās skatuves programma:

12. augustā:

10.00 Festivāla atklāšana

Uzrunas no Latvijas Jaunatnes padomes, Izglītības un zinātnes ministrijas un Jūrmalas pilsētas.

11.00 Eiropas Jaunatnes dialoga 9. cikla atklāšana

Festivālā jaunatnes dialoga vēstnieki Latvijā dalīsies savā pieredzē, kas jauniešiem Latvijā šobrīd ir aktuāls par tēmām iekļaujoša sabiedrība un ilgtspējīga zaļā Eiropa.

13.30 Jauniešu pozitīvās enerģijas izlādes piemēru stāsti no visas Latvijas

Jaunieši tā ir enerģija un festivālā būs iespēja uzzināt, cik daudz brīnišķīgu lietu jaunieši visā Latvijā Eiropas Jaunatnes gada ietvaros ir paveikuši.

14.30 Lielās prāta spēles

Izklaidējoša erudīcijas spēle, kurā aicināts piedalīties jebkurš interesents. Veiklākajiem prāta spēļu dalībniekiem – noderīgas balvas! Organizē biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” un “Ascendum”.

15.45 Jauniešu teātra studijas “Kāpnes” uzvedums

Uzvedums par jauniešu pieaugšanu, pārdzīvojumiem, svarīgiem dzīves notikumiem un nozīmīgu lēmumu pieņemšanu.

19.00 Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023 paziņošana

Balvu pasniegs Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece. Par Latvijas Jauniešu galvaspilsētas titulu cīnījās Bauskas novads, Cēsu novads un Jelgavas pilsēta. Kura pašvaldība iegūs šo titulu un kļūs par jauniešu notikumu epicentru 2023. gadā?

19.30 Humorrokgrupas “Pirmais kurss” uzstāšanās

Sapņu auto Peugeot, Internets, Mīlestība sāp un daudzi citi superhiti neatstās vienaldzīgu it nevienu!

21.00 Ballīte ar DJ

13. augustā:

10.00 Eiropas Jaunatnes gada forums “Kas tālāk?” (angļu valodā)

Dalīsimies Latvijas un Lietuvas pieredzē, ko jauniešiem devis Eiropas Jaunatnes gads.

12.00 Jauniešu balss Saeimā. 14. Saeimas deputātu kandidātu debates

Par ko balsot? Kādēļ balsot? Cik ļoti politiskajām partijām rūp jaunieši?

14.00 Jauno mūziķu uzstāšanās

Piedalās tādi mākslinieki kā Jonas Lindberg, ZUPA, Hesychia u.c., mūzika dažādām gaumēm.

Pasākumu rīko Latvijas Jaunatnes padome, Izglītības un zinātnes ministrija, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība un Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centrs Eiropas Jaunatnes gada ietvaros sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, biedrību “Eiropas kustība Latvijā” un citiem sadarbības partneriem. Festivāla aktualitātēm var sekot līdzi šeit un šeit.

Tiekamies festivālā “Kopums”!

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM