Jauniešu galvaspilsēta
Dalīties:
Share icon

Notikumi Latvijas Jauniešu galvaspilsētā 2024 - Līvānu novadā

.

30. martā Līvānos tika aizvadīts pasākums “Kā Tu patiesībā jūties?”, kas notika divās daļās,  veicinot pasākuma dalībnieku apzināšanos gan par savas fiziskās, gan arī mentālās veselības stāvokli.

Pirmā pasākuma daļa notika Grīvas aktīvās atpūtas parkā, kur pasākuma apmeklētājiem bija iespēja piedalīties Līvānu novada Jauniešu domes Ievas Birzākas un Evelīnas Žanetes Švirkstes organizētajā orientēšanās aktivitātē. Orientēšanās maršrutā katru sagaidīja 5 aktivitāšu punkti, kur ikviens varēja izpausties radoši, intuitīvi un fiziski. Dalībnieki gan izmēģināja savus spēkus šautriņu mešanā, gan atbildēja uz atjautības uzdevumiem, gan veidoja savus pašportretus no dabā atrodamiem materiāliem. Pasākuma pirmās daļas mērķis bija parādīt, ka, dodoties ārā pie dabas, ne tikai uzlabojam savu fizisko veselību, bet arī varam interaktīvi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku ar draugiem un ģimeni, pilnveidojot savas zināšanas, atjautību un modrumu. 

Pasākuma otrajā daļā notika tikšanās ar izaugsmes studijas “PŪCES ASTE” radītāju & vadītāju Ritu Stafecku, kura visus pasākuma apmeklētājus ieveda emociju pasaulē. Vairāk kā stundas garumā jaunieši mācījās noteikt, kādas pozitīvas un negatīvas emocijas skar konkrētās dzīves situācijās un lēmumu pieņemšanas procesos. 

Savukārt, 27. aprīlī plkst. 10:00 Līvānu novadā gaidīts ikviens talkošanas entuziasts pie Līvānu ezera, lai darbotos pie krasta sakopšanas un labiekārtošanas darbiem. Pasākums tiek organizēts ar mērķi veicināt jauniešu vides apziņas veidošanos un veicināt videi draudzīgāku rīcību, gan ar interaktīvām neformālās izglītības aktivitātēm, gan praktiski iesaistoties vides sakopšanas pasākumos Līvānu novadā. Tāpēc aicināti jaunieši no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem, lai smeltos idejas no šī labās prakses piemēra, kā arī iesaistītos aktivitātēs, kas akcentē svarīgākos vides jautājumus.

Pasākuma ietvaros tiks uzstādīta laipa Līvānu ezerā, griezti un vākti koku zari, lasīti atkritumi un darīti citi gan lielāki, gan mazāki darbi. Neizpaliks arī jautras un foršas aktivitātes - stafetes un konkursi, kur veiklākie dalībnieki varēs tikt pie vērtīgām balvām Pasākumā tiks veikta arī informatīva video materiāla filmēšana par pareizu atkritumu šķirošanu. Ikvienam jaunietim, kas piedalīsies šajā pasākumā, būs iespēja kļūt par aktieri un spēlēt kādu lomu šajā video. Video filmēšanas procesā jauniešiem palīdzēs Krivency (Jānis Krīvēns). Šāda video mērķis ir pēc iespējas vairāk iedzīvotājus izglītot par pareizu atkritumu šķirošanu, šķirošanas nozīmi un ietekmi. Video materiālu pēc pasākuma publicēsim mūsu sociālajos tīklos un jaunieši no citām pašvaldībām, kas būs ieradušies palīdzēt talkot, un iesaistīsies video filmēšanā, varēs brīvi izmantot video materiālus arī savās pašvaldībās.Un protams, pēc laba darbiņa, būs gardas pusdienas.

15. -16. jūnijā  Līvānu novadā notiks sadarbības un tīklošanās pasākums "Jauniešu domju saiets 2024", kura ietvaros tiek aicinātas visas Latvijas jauniešu domes pieteikt savu dalību un divas dienas pavadīt fantastiskā vietā pie dabas - Turku saieta namā, Līvānu novadā.

Pasākums tiek organizēts ar mērķi motivēt Latvijas novadu jauniešu domju pārstāvjus gūt informāciju par citu jauniešu domju darbību un izaicinājumiem, veicināt tīklošanos un savstarpēju sadarbību nākotnē, kā arī vēl daudz ko citu. Pasākumā satiksies Latvijas jauniešu domju pārstāvji kopā ar koordinatoriem, veidos jaunus kontaktus un apzinās kopējo Latvijas jauniešu domju struktūru, darbību, mērķus, tostarp arī problēmas un izaicinājumus, kā arī labi pavadīs laiku, saliedējoties un izceļot mūsdienās tik aktuālo tēmu - iekļaušana. No katras jauniešu domes tiek aicināti 3-4 jaunieši kopā ar viņu koordinatoru, nepieciešams aizpildīt veidlapu, kas atrodama šeit. Pieteikšanās līdz 31. maijam.

Pasākumi notiek Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2024 – Līvānu novads ietvaros.

Latvijas Jauniešu galvaspilsētas 2024 pasākumu plāns pieejams šeit.

 

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM