IZM Jaunatnes lietas
Dalīties:
Share icon

Notiks konference, kas veltīta lēnam darbam ar jaunatni

.

Mūsdienu steidzīgajā laikmetā arvien vairāk tiek apspriests tas, kā dažādās jomās praktizēt lēnāku, apdomīgāku un ilgtspējīgāku pieeju – gan attiecībā uz ceļošanu, modi un gastronomiju, taču arī daudz plašāk - attiecībā uz klimata pārmaiņām, kā arī cilvēku spēju dzīvot harmonijā ar sevi un vidi sev apkārt, neskatoties uz arvien pieaugošo ātrumu, kuru uzņem pasaule mums apkārt.

Šajā kontekstā, ar Erasmus+ programmas atbalstu starptautiska projekta ar nosaukumu “Atbalsts ilgtermiņa rezultātiem darbā ar jaunatni”* ietvaros tika veikts pētījums par to, kā pieminētais dzīves paātrinājums ietekmē darbu ar jaunatni, tā procesu un rezultātus.

Nesenā (2021.gads) Eiropas Komisijas pētījumā par darbu ar jaunatni Eiropas Savienībā tika konstatēts, ka 33 % jaunatnes darbinieku uzskata, ka viņi ir pārāk aizņemti. Tas atspoguļojās arī projekta ietvaros veiktā aptaujā ar jaunatnes darbiniekiem projekta valstīs – Latvijā, Īrijā un Ziemeļmaķedonijā. 45% respondentu uzskatīja, ka viņu darba temps ir pārāk straujš. 21 % norādīja, ka lielākā daļa laika tika veltīta administratīviem pienākumiem, un tikai 18 % lielāko daļu laika pavadīja klātienes darbā ar jauniešiem. 30 % norādīja, ka pirms programmas īstenošanas ar jauniešiem, viņiem nav pietiekami daudz laika, lai novērtētu un izprastu viņu vajadzības.

Lai uzzinātu vairāk par pētījuma rezultātiem un iesaistītos diskusijās ar jaunatnes darbiniekiem, kā arī politikas veidotājiem par to, kā padarīt darbu ar jaunatni nesteidzīgāku, aicinām piedalīties lēnam jaunatnes darbam veltītā konferencē 10.jūnijā no plkst.11:00-16:00, Kaņiera ielā 15, Rīgā. Pasākums notiek Eiropas Jaunatnes gada ietvaros un tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi. Reģistrācija (līdz 8.jūnijam) un papildus informācija atrodama šeit.

 

*Nosaukums angliski “Supporting Long-term Outcomes with Youth Work” vai īsāk - “SLOW Youth Work”.

Afiša.

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM