IZM Jaunatnes lietas
Dalīties:
Share icon

Notiks IZM konference darbā ar jaunatni iesaistītajiem

.

2022. gada 16. novembrī Rīgā Izglītības un zinātnes ministrija aicina darbā ar jaunatni iesaistītos piedalīties konferencē, lai iepazītos ar jauniešu rekomendācijām Eiropas Jaunatnes gada ietvaros un kopā ar iesaistītajām pusēm izvērtētu, kā šīs rekomendācijas īstenot dzīvē.

Aicinām piedalīties jaunatnes lietu speciālistus, jaunatnes darbiniekus, jaunatnes organizāciju pārstāvjus un jaunatnes politikas plānotājus un ieviesējus no visas Latvijas.

Konferences ievadā Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktores vietniece jaunatnes jomā Randa Ķeņģe iepazīstinās ar jauniešu skatījumu par Latviju Eiropas jaunatnes gadā, izceļot jauniešus dažādu politiku centrā.

Konferences dalībniekiem būs iespēja uzklausīt OECD politikas analītiķes Gamzes Igrioglu skatījumu par ietekmes novērtējuma uz jauniešiem (angliski YouthTest) ieviešanas priekšnosacījumiem, eksperte iepazīstinās arī ar citu valstu  labās prakses piemēriem un kopā ar IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktori Ilzi Salenieci, Valsts kancelejas konsultanti labas pārvaldības jautājumos Inesi Kušķi un Latvijas Jaunatnes padomes un Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas grupas “Daudzveidība Eiropā” pārstāvi Katrīnu Leitāni diskutēs - kā un vai šāds ietekmes novērtējums būtu ieviešams arī Latvijā.

Savukārt piecās darba grupās tiks meklēti konkrēti risinājumi par vairākām jauniešiem svarīgām tēmām -  mūsdienu jauniešu skatījums uz nodarbinātību, jauniešu un citu paaudžu vērtības līdzdalības procesos un spēja sadarboties, uzticēties, sadzirdēt citam citu. Tāpat tiks apskatīti jautājumi par jauniešu mentālās veselības noturību un darba ar jaunatni mobilitāti un publiskās infrastruktūras pieejamību reģionos. Vēl vienā no darba grupām tiks veidoti ieteikumi, kā iesaistīt un uzrunāt Ukrainas jauniešus darba ar jaunatni aktivitātēs.

Konferences programma.

Reģistrācija konferencei līdz šī gada 9. novembrim šeit.

Jautājumu gadījumā sazināties ar Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta projekta koordinatori Renāti Mencendorfu renate.mencendorfa@izm.gov.lv.

Konference tiek rīkota Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022. – 2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros un  projekta “"Eiropas Jaunatnes dialoga īstenošana Latvijā 2022 - 2024", kurš tiek finansēts no Eiropas Komisijas, ietvaros.

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM