Jaunumi novados
Dalīties:
Share icon

Noritējusi tikšanās ar Ogres novada pašvaldību

.

Izglītības un zinātnes ministrija kopā ar Latvijas Jaunatnes padomi pašvaldību vizīšu ietvaros 2. novembrī tikās ar Ogres novada pašvaldības pārstāvjiem pavisam nesen atklātajā Jauniešu mājā.

Kā ierasts IZM ieskicēja valsts un pašvaldības atbildības jomā, IZM nākotnes redzējumu darbā ar jaunatni, kā arī šobrīd aktuālās plānotās izmaiņas jomas regulējumā un iespējas saņemt finanšu resursus un atbalstu darba ar jaunatni attīstīšanai pašvaldībās no valsts budžeta. LJP informēja par iespējām sadarbību veidošanai ar jaunatnes organizācijām un uzsvēra jaunatnes nevalstiskās organizācijas kā būtisku papildinošo resursu darbam ar jaunatni pašvaldībās.

Pēc teritoriālās reformas novads apvieno bijušos Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadus. Pašvaldībā darbojas divi pilnas slodzes jaunatnes darbinieki un divi pusslodzes jaunatnes darbinieki, kā arī jaunatnes lietu speciālists. Ir izveidota jaunatnes darba sistēma - sakārtojot jaunatnes darbinieku slodzes, tiek nodrošināts jauniešu iniciatīvu konkurss, darbojas jauniešu dome ar filiālēm pagastos, darbojas vasaras nodarbinātības programma un tiek veikts mērķtiecīgs darbs ar skolēnu pašpārvaldēm. Pavisam nesen Ogrē atklāta jauniešu māja, kurā šobrīd vēl norit pēdējie iekārtošanās darbi, telpas jauniešiem nodrošinātas arī Ikšķilē, Ķegumā un Jumpravā. 

Lielākie izaicinājumi saistīti ar brīvprātīgā darba sistēmas ieviešanu, jaunatnes politikas plānošanas dokumenta izveidi, mobilā darba ar jaunatni attīstību, kā arī pagastu jauniešu iesaisti un jaunatnes jomā iesaistīto mehānismu sadarbības veicināšanai. Pašvaldības pārstāvji uzsvēra vienotas metodikas un monitoringa nepieciešamību darbā ar jaunatni.

Tikšanās laikā piedalījās Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, Kultūras, jaunatnes un sporta komitejas vadītājs Jānis Siliņš, Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītājs Igors Grigorjevs, galvenā jaunatnes lietu speciāliste Dace Veiliņa, jaunatnes darbinieki Zita Bērziņa - Igaune, Zanda Bieziņa, Sabīne Zviedre un Aleksejs Solovjovs, kā arī Ogres jauniešu iniciatīvas biedrības "Talantu kalve" pārstāve Iveta Žugre.

Tikšanās noritēja Jaunatnes politikas valsts programmas 2022. - 2024. gadam ietvaros, lai nodrošinātu vienlīdzīgas iespējas jauniešiem visās pašvaldībās, sekmējot darba ar jaunatni sistēmas izveidi un attīstīšanu pašvaldībās.

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM