Jauniešu galvaspilsēta
Dalīties:
Share icon

Līvānu novadā atklāts "Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2024" gads

.

"Latvijas jauniešu galvaspilsētas 2024" gads Līvānu novadā atklāts ar jaudīgu un ļoti apmeklētu pasākumu “Līderis līderu vidū”. Pasākums notika MJIC “Kvartāls”, 17. janvārī un vienkopus pulcēja vairāk kā 100 dalībniekus. Bija ieradušies viesi arī no citām pilsētām – Preiļiem, Ilūkstes un Daugavpils. Pasākumā mērķis bija runāt par to, kas īsti IR “līderis” un “līderība” – skolā, darbā un dzīvē.

Pasākuma sākums un atklāšana tika veltīta nelielam ieskatam par Latvijas jauniešu galvaspilsētas gada pasākumu plānu, nelielam stāstam arī par paša titula iegūšanu un mērķtiecīgo ceļu uz to. Turpinājumā Marika Rudzīte – Griķe jauniešiem ar praktiskiem piemēriem un publikas iesaistīšanu pastāstīja par to, kas īsti ir līderis un kāds ir ceļš uz līderību. Pasākuma laikā bija iespēja arī iepazīties ar Latgales jauniešu 10 iedvesmas stāstiem, kas tapuši Erasmus+ projekta “Life’s Cards” ietvaros. Šis projekta starprezultāts ir vērtība pati par sevi, ko var izmantot gan jaunieši, gan jaunatnes organizācijas un karjeras konsultanti. Jāuzsver arī pasākuma starptautiskais aspekts, jo pateicoties “Life’s Cards” projekta starptautiskajam partnerim, tika noorganizēta 2 jauniešu no Krētas (Grieķijā) attālināta pieslēgšanās Līvāniem - viņi dalījās ar savu pieredzi, savu izpratni par līderību un tās nozīmi savas uzņēmējdarbības uzsākšanā.

DSC_0020-1.jpg

Pasākuma otrajā daļa notika paneļdiskusija ar Anniju Stašulāni, Agnesi Mucenieci, Intaru Puncuļi un Mārtiņu Strodu. Šie jaunieši oriģināli nāk no Latgales, bet viņu darbi runā skaļāk par viņiem pašiem. Jaunieši dalījās ar savu pieredzi uzņēmējdarbībā, atbildēja uz daudziem jauniešu jautājumiem un stāstīja par to, ko viņiem nozīmē būt līderiem.

Kā paši jaunieši, kas apmeklēja pasākumu, atzīst ka bija interesanti un lika aizdomāties par daudzām ar līderību saistītām tēmām. Īpaši vēlamies izcelt Līvānu novada jauniešu jauniešu pārdomas. Evita Tentere – “Manuprāt, pasākums bija tiešām noderīgs, jo tas lika man skatīties uz līderību un pašizaugsmi no cita skatu punkta”. Samanta Veigule – “Pirmais pasākums ir izdevies, bija labi pavadīts laiks, kā arī vairākas noderīgas atziņas no cilvēkiem”. Diāna Maļinovska – “Man pasākumā patika dzīvā mūzika, jaukas un noderīgas sarunas un tā pasākuma atmosfēra ar pauzītēm un uzkodām”. Saņēmām arī atziņas un domu graudus no jauniešiem, kas uz pasākumu ieradās no citām pilsētām, kā piemēram Lovisa Ķerubine teica “No malas raugoties uz pasākuma aptuveni 100 dalībniekiem bija redzams, ka ne visi jaunieši ir līderi vai ir gatavi būt par līderiem un ne visiem arī ir jābūt līderiem, taču esmu pārliecināta, ka katram jaunietim bija iespēja paņemt no pasākuma vismaz vienu vērtīgu atziņu, domu, iedvesmas vai motivācijas dzirksteli”.

DSC_0049.jpg

Pasākums notiek Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2024 - Līvānu novads ietvaros. Konkursa “Latvijas Jauniešu galvaspilsēta" mērķis ir popularizēt darbu ar jaunatni pašvaldību vidū un tā nozīmi sabiedrībā, stiprināt pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu, turpināt iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni; kā arī paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju, kas organizē darbu ar jaunatni, prestižu un veicinātu jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM