IZM Jaunatnes lietas
Dalīties:
Share icon

Kas ir līdzdalība?

.

Līdzdalība ir process, kurā jauniešiem ir iespēja piedalīties sev būtisku jautājumu izlemšanā un apkārt notiekošā veidošanā ar mērķi uzlabot savu un līdzcilvēku dzīves kvalitāti. 

Izšķir dažādus līdzdalības veidus - politiskā līdzdalība, sabiedriskā un sociālā līdzdalība. Tu vari līdzdarboties jauniešu centrā, jauniešu domē, veicot brīvprātīgo darbu vai piedaloties talkā. Arī ziedojumu vākšana un veikšana ir līdzdalības veids, tā pat kā piedalīšanās vēlēšanās vai saziņa ar politiķiem internetā.

Līdzdarboties var gan formālos, gan neformālos veidos. Piemēram, dalība vēlēšanās vai piedalīšanās domes sēdēs ir formālā līdzdalība (tā visbiežāk ir nostiprināta likumos un to organizē valsts vai pašvaldības institūcijas), savukārt talkas, jauniešu organizācijas, kafijas ar politiķiem un brīvprātīgais darbs pieskaitāms pie neformālās līdzdalības veidiem.

Nav labāka vai sliktāka līdzdalība, pats galvenais ir līdzdarboties! Līdzdalība tas ir process, kurā viss ir atkarīgs no tevis, kā tu vēlas risināt sev un sabiedrībai svarīgus jautājumus gan individuāli, gan kopā ar draugiem.

Vairāk skaties šīs mājaslapas sadaļā Līdzdalība.

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM