IZM Jaunatnes lietas
Dalīties:
Share icon

IZM un LJP tiekas ar Daugavpils pilsētas un Preiļu novada pašvaldībām

.

 

12. un 13. maijā, Izglītības un zinātnes ministrija kopā ar Latvijas Jaunatnes padomi tikās ar Daugavpils pilsētas un Preiļu novadu pašvaldībām.

Šo tikšanos laikā IZM ieskicēja būtiskākos elementus jaunatnes politikas plānošanā un īstenošanā pašvaldībās darbā ar jaunatni, šobrīd aktuālās plānotās izmaiņas jomas regulējumā, kā arī informēja par iespējām saņemt finanšu resursus un atbalstu darba ar jaunatni attīstīšanai pašvaldībās no valsts budžeta. LJP informēja par iespējām sadarbību veidošanai ar jaunatnes organizācijām un uzsvēra jaunatnes nevalstiskās organizācijas kā būtisku papildinošo resursu darbam ar jaunatni pašvaldībās.

Daugavpils tikšanās laikā aktuāli bija jautājumi par jauniešu piederības veidošanu un dzīves kvalitātes uzlabošanu, lai veicinātu jauniešu vēlmi pēc studijām atgriezties savā dzimtajā pusē. Daugavpilī un blakus esošajā Augšdaugavas novadā administratīvi teritoriālā reforma būtiski ietekmējusi darba ar jaunatni sistēmu, līdz ar to aktuāli bija jautājumi par to, kā turpmāk plānot darba ar jaunatni īstenošanu un ar kādiem resursiem sasniegt mērķus. 

foto.jpg

Preiļu novadā tikšanās noritēja bērnu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas centrā "Strops" Aglonā. Diskusijas raisīja jautājumi par jaunatnes darbā iesaistīto personu skaitu novadā, sadarbību starp dažādiem jaunatnes jomas spēlētājiem, pieejamajiem atbalsta mehānismiem no valsts, kā arī nepieciešamību attīstīt mobilā darba ar jaunatni sistēmu, ņemot vērā, ka novadā pēc apvienošanās ir 14 pagasti un darbu ar jaunatni novadā lielākoties īsteno jauniešu centri, kas atrodas Aglonā, Riebiņos un Preiļos. Jāpiemin, ka Preiļu un Riebiņu novadā jau līdz šim ir bijuši veiksmīgas darba ar jaunatni iestrādnes.

IMG_0773.JPG

Daugavpils tikšanās laikā piedalījās Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vecākā jaunatnes lietu speciāliste Gunda Pastare, Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova, Augšdaugavas novada jaunatnes lietu daļas vadītāja Olesja Ņikitina, biedrības “New East” vadītājs Jorens Dobkevičs, Latvijas Sarkanā krusta jaunatnes Daugavpils nodaļas vadītājs Žanis Ovčinko un brīvprātīgie jaunieši, Izglītības atbalsta nodaļas vadītāja Lidija Plavinska, Izglītības atbalsta nodaļas karjeras konsultante Santa Čeirane, Daugavpils Universitātes Studiju virziena "Izglītība, pedagoģija un sports" vadītāja, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes eksperte projektu jautājumos Dr. Mārīte Kravale-Pauliņa, Izglītības atbalsta nodaļas jaunatnes lietu speciāliste Iveta Bitte, Daugavpils Inovāciju centra izglītības metodiķe Viktorija Kozlovska, Kultūras pārvaldes vecākā kultūras pasākumu organizatore Diāna Soldāne, Attīstības departamenta Investīciju un starptautisko sakaru nodaļas vadītāja Olga Tolmačova, telpiskās attīstības plānotāja Sintija Rabčevska, kā arī LJP projektu vadītāja Marta Renāte Jērica, LJP projektu koordinatore Anda Upeniece un IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta projektu vadītāja Renāte Mencendorfa.

Preiļu novada tikšanās laikā piedalījās Preiļu novada domes priekšsēdētājs Ārijs Vucāns, domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Pēteris Rožinskis, domes priekšsēdētāja otrā vietniece Anita Brakovska, Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja Ilga Pokšāne, Kultūras un tūrisma pārvaldes producents un domes deputāts Oskars Bērziņš, Izglītības pārvaldes vadītājs Andrejs Zagorskis, jauniešu centra “Četri” vadītāja Santa Ancāne - Novikova, jauniešu centra “Pakāpieni” vadītāja Sintija Ančeva, bērnu un jauniešu centra “Strops” vadītāja Māra Ušacka, sabiedrisko attiecību speciāliste un biedrības “Jaunvide” pārstāve Dagnija Dudarjonoka, biedrības “Jaunie spārni” pārstāve Inese Šuksta, kā arī LJP projektu vadītāja Marta Renāte Jērica, LJP projektu koordinatore Anda Upeniece un IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta projektu vadītāja Renāte Mencendorfa.

 

 

Foto: M.R.Jērica un D.Dudarjonoka.

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM