Eiropas Jaunatnes dialogs
Dalīties:
Share icon

Eiropas Jaunatnes dialoga vēstnieki uzsāk ideju ieviešanas aktivitātes

.

Eiropas jaunatnes dialoga (EJD) 9. cikla ietvaros Latvijā konsultācijas ar jauniešiem notika laika posmā no šī gada 28. jūlija līdz 12. augustam 20 dažādās vietās visā Latvijā (Rēzeknes, Ogres, Tukuma, Saldus, Limbažu, Bauskas, Krāslavas, Jelgavas, Kuldīgas un Olaines novados, kā arī Liepājas, Daugavpils, Rīgas, Valmieras un Jūrmalas pilsētās), konsultācijas organizēja Eiropas Jaunatnes dialoga jaunieši - vēstnieki, iesaistot 404 jauniešus. 

Vēstnieki konsultāciju laikā meklēja atbildes uz jautājumiem tēmās izglītība un apmācība, iniciatīva un pilnvarošana, pārvaldība, mobilitāte un solidaritāte, kā arī piekļuve infrastruktūrai. Jauniešu atziņas tika apkopotas un iesniegtas EJD vadības grupai, kuras tiiek izmantotas tālākajā EJD procesā. Lai jauniešu idejas nepaliktu tikai ideju līmenī, dalībvalstīm šī projekta ievaros ir jādomā, kā konsultāciju laikā izteiktās jauniešu idejas ieviest dzīvē un jau šobrīd EJD vēstnieki īsteno konsultācijās izteikto ideju ieviešanas aktivitātes.

Jaunieši konsultācijās secināja, ka veiksmīga metode, kurā tiek ņemtas vērā jauniešu vajadzības, ir jauniešu un politiķu savstarpējo pasākumu veidošana, tādēļ:

  • vēstnieki Zemgales reģionā šī gada 7. janvārī Bauskā organizēja saliedēšanās pasākumu Mačbumba ar politiķiem - volejbola spēli un diskusija, kurā pārrunāja jauniešiem aktuālus jautājumus;
  • vēstnieki no Latgales reģiona šī gada 24. janvārī plkst.16:00 Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolā-licejā rīkos pasākumu “Pielaiko deputāta krēslu”, kura laikā būs iespēja jauniešiem kopā ar deputātiem diskutēt par jauniešiem aktuālām tēmām un piedalīties simulācijas spēlē – iejusties deputāta vietā un deputātam jauniešu vietā;

Tāpat jaunieši konsultācijās secināja, ka esošie informācija avoti par klimata pārmaiņu tēmu un saikni starp sociālo nevienlīdzību ir garlaicīgi un informācija jāveido interesantāk, tādēļ:

  • Rīgas reģiona vēstnieki ir izveidojuši sociālo tīklos Instagram un TikTok profilu @stiligizals un no 9. līdz 23. janvārim organizēs kampaņu un lekcijas savās skolās, lai vieglā, saprotamā formātā informētu jauniešus par klimata pārmaiņām un veicinātu rīkoties klimata labā, izmantojot jautras, kreatīvas, ikvienam pieejamas aktivitātes.

Konsultācijas piedalījās arī jaunieši ar ierobežotām iespējām, kuri atzina, ka piedalīties dažādos Eiropas līmeņa mobilitātes pasākumos, kas saistīti ar vidi, ir iespēja justies iekļautam un nepieciešama plašāka informācija par šādām iespējām un Vidzemes reģiona jaunieši sadarbībā ar Valmieras novada fondu, Eurodesk tīkla pārstāvjiem Limbažu jauniešu centru un Valmieras SOS bērnu ciematu asociāciju 21. janvārī organizēs pasākumu ''Iespējas BŪT", lai informētu jauniešus par mobilitātes iespējām.

Izvairīties no jauniešu maldināšanas līdzdalības mehānismos (youthwashing), liekot politikas veidotājiem būt atbildīgiem par jauniešu ierosinājumu īstenošanu, var, sniedzot regulāru atgriezenisko saiti jauniešiem par ierosinājumu īstenošanu, kā arī veidojot jauniešu domes katrā pašvaldībā, tādēļ Kurzemes reģiona vēstnieki līdz 2023. gada martam izstrādās ieteikumus pašvaldībām kā veicināt jauniešu domju izveidi.

Aktivitātes norisinās Izglītības un zinātnes ministrijas projekta "Eiropas Jaunatnes dialoga īstenošana Latvijā 2022-2024" ietvaros, kurš tiek līdzfinansēts no Eiropas Komisijas.

EK.png

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM