Jauniešu galvaspilsēta
Dalīties:
Share icon

Daudzvalodu kompetences diena Latvijas jauniešu galvaspilsētā

.

Latvijas jauniešu galvaspilsētā, kas šogad ir Līvanu novads, notika daudzveidīgs un vēl nebijis pasākums -  “Daudzvalodu kompetences diena”. Lai vairāk uzzinātu par Itālijas, Vācijas un Polijas valstu kultūrām, 6. martā Līvānu novada Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā (MJIC) “Kvartāls” pulcējās jaunieši, tiekot pie iespējas “aizceļot” uz šīm zemēm un iepazīstot šo valstu pārstāvjus.

Pasākumu atklāja MJIC “Kvartāls” vadītāja Marija Driksna, izstāstot par pasākuma konceptu un mērķi, pēc tam interaktīvi iesaistot apmeklētājus un noskaidrojot, cik daudzi no auditorijas bijuši šajās valstīs, vai runā kādā no valodām un cik daudz zina par šo valstu kultūrām kopumā.

Pēc interaktīvā ievada sekoja arī auditoriju iesaistošas aktivitātes, kuru ietvaros ikviens pasākuma apmeklētājs iepazinās ar Itālijas, Vācijas un Polijas pārstāvjiem, baudīja viņu sagatavotos ēdienus un apguva dažus vārdus šajās valodās.

Stāstījumā un prezentēšanā par Poliju dalījās Eiropas Solidaritātes brīvprātīgā darba projekta jauniete Agnieszka Halman, kura šobrīd aktīvi darbojas Rīgas jauniešu centrā “Kaņieris”. Agnieszka pasākuma apmeklētājus cienāja ar tradicionālajiem poļu salātiem salatka jarzynowa, kabanos desiņām un poļu cepumiem. Lai iekustinātu auditoriju, tika izspēlēta poļu kāzu tradicionālā aktivitāte “muzikālie krēsli”. Neizpalika arī zināšanu pārbaude viktorīnā par Poliju, kas sevī iekļāva interesantus faktus par sportu, reliģiju, vēsturi u.c. ar Poliju saistītam tēmām. Un, protams, pasākuma apmeklētāji “lauza” prātus un mēles, mēģinot izlasīt dažādus vārdus poļu valodā.

Par Itāliju un tās kultūru stāstīja Vidusdaugavas NVO centra Eiropas Solidaritātes brīvprātīgā darba projekta jaunieši - Jacopo Agostini no Itālijas kopā ar palīgu Leonardo Lourenço no Portugāles. Jaunieši bija sagatavojuši autentisku un pasākuma apmeklētāju vidū ļoti iecienītu uzkodu - brusketa maizītes. Tāpat arī bija iespēja izkustēties Itālijas mūzikas ritmos un apgūt dažus vārdus itāliski. Noslēgumā pasākuma apmeklētāji pārbaudīja atjautību un zināšanas par Itāliju ar digitālā rīka palīdzību Kahoot.

“Ceļojumā” uz Vāciju aizveda Rīgas vācu kultūras biedrības pārstāvji, apmeklētājus cienājot ar vācu klinģeriem bretzel un tradicionālajām speķa maizītem. Ikvienam bija iespēja klausīties vācu mūziku, apgūt dažādus vārdus un frāzes vāciski, kā arī izmēģināt ko pavisam neparastu un interesantu - iesaistīties aktivitātē ar vācu biedrības vecbiedru grafologu Arvīdu Plaudi, tādā veidā aizdomājoties, vai un cik daudz cilvēka rokraksts atklāj par viņa raksturu. Tāpat bija pieejamas arī spēles -  "Dīrerfaktors" un "Alles liegt in Deinen Händen", kā arī pasākuma apmeklētājiem bija iespēja pielaikot un nobildēties kādā no vācu tautas tērpiem un iejusties tradicionālā vācu tēlā. 

Paldies visiem, kas atnāca un iesaistījās! Paldies biedrībai “Vidusdaugavas NVO centrs”, Rīgas vācu kultūras biedrībai, Rīgas jauniešu centram “Kaņieris” un biedrībai “riktīgi NAISS”. Paldies arī Jēkabpils novada jauniešiem par ciemošanos un Līvanu novada Jauniešu domei par iesaistīšanos un palīdzīgajām rokām!

Pasākums notika Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2024 - Līvānu novads ietvaros.

 

Sagatavoja: Marija Driksna.

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM