IZM Jaunatnes lietas
Dalīties:
Share icon

7., 8., 9. maijā “Eiropas eksāmens” - šogad arī ukraiņu valodā

.

Tiešsaistes tests “Eiropas eksāmens”, kas 7., 8., 9. maijā notiks par godu Eiropas dienai, šogad būs pieejams arī ukraiņu valodā. “Kopā no sirds kā labos, tā ne tik labos laikos!” – šī gada Eiropas dienas sauklis izceļ Eiropas Savienības vērtības – solidaritāti, demokrātiju, vienlīdzību u.c.  Šobrīd Latvijas skolās mācās vairāk nekā 3000 bērni no Ukrainas, kurus arī mudinām piedalīties “Eiropas eksāmenā”, izzinot Eiropas Savienību tās daudzveidībā.

Ņemot vērā “Eiropas eksāmenā” (EE) iegūto punktu skaitu un izpildes laiku, katrā vecuma grupā un pieaugušo līmeņos tiks noteikti 20 uzvarētāji, kuri saņems diplomu un uzvarētāja titulu. EE balvu ieguvēji tiks noskaidroti loterijā – visi 50 punktus ieguvušie piedalīsies izlozē. 60 loterijas uzvarētāji saņems dāvanu karti 50 EUR vērtībā galda spēļu iegādei.

3 titula “Aktīvākā skola” ieguvēji saņems 200 EUR dāvanu karti un 3 “Aktīvākā klase” ieguvēji – 150 EUR dāvanu karti sporta inventāra iegādei. Titula “Aktīvākā valsts vai pašvaldības iestāde” un “Aktīvākais Latvijas uzņēmums, nevalstiskā organizācija” – veselīgu saldumu grozu 100 EUR vērtībā.

Kas jāzina par “Eiropas eksāmenu”?

  • Tas notiek 7., 8. un 9. maijā, tiešsaistē www.esmaja.lv.
  • Ikviens var kārtot EE sev ērtā laikā vienu reizi.
  • Katrai vecuma grupai ir atbilstoši jautājumi. 1.-3. klasei 10 jautājumi, pārējiem skolēniem – 20 jautājumi.
  • Ikviens dalībnieks e-pastā saņems Atzinību par dalību eksāmenā un uzzinās iegūto punktu skaitu. Aktīvākie un zinošākie pretendēs uz balvām.

“Eiropas eksāmenu” organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā.

 

Atpakaļ
Piesakies jaunumiem
The subscriber's email address.

IESAISTIES.

APMEKLĒ.

PASTĀSTI.

Valsts jaunatnes programma Izglītības un zinātnes ministrija

LR Izglītības un zinātnes ministrija
Politikas iniciatīvu un attīstības departaments
Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050
jaunatneslietas@izm.gov.lv

SOFTIKOM